03-6226666
להזמנות

טיול לפנמה וקוסטה ריקה, 14 יום / 12 לילות, COS

כולל רכיבה על סוסים, טרקטורונים, אומגה ושייט בקטאמרן   


פנמה
ביקור בפנמה סיטי, עיר הבירה של פנמה השוכנת בסמוך לתעלה המפורסמת – אחד ממקורות
הפרנסה החשובים במדינה כולה; נהנה מחיי הלילה התוססים של העיר, נסייר בעיר העתיקה והחדשה ונצא לביקור באחת משמורות הטבע האופייניות לאזור.

קוסטה ריקה
היהלום שבכתר של מרכז אמריקה; מדינה שקטה ושלווה ובה עשרות אתרי טבע ונופי הרים, הרי הגעש הפעילים, יערות גשם טרופיים, ביצות מנגרובים ומגוון רחב של בעלי חיים וציפורים. נשלב בטיול רפטינג חוויתי, טיול טרקטורונים, סיור במפרצי חוף, מערות נטיפים, מערות תת ימיות ועוד ועוד.

Facebook Google+ Twitter Favorites

מסלול הטיול לקוסטה ריקהיום 1/ תל אביב - פנמה

פגישה בנמל התעופה וטיסה לפנמה; בהגעה נצא לסיור בעיר העתיקה של העיר - קסקו וייאחו ;נראה את הקתדראלה, בית הנשיא והתיאטרון הלאומי; נסייר רגלית ברחובות ונתרשם מעבודות השיקום הנרחבות בעיר העתיקה. באם יתמזל מזלנו, נוכל לראות את נשות שבט "ה"קונה" אשר מגיעות במיוחד מאיי סן בלאס כדי למכור את עבודות היד והרקמה הייחודית שלהן בטיילת שבעיר. נמשיך ונראה את הרובע הקולוניאלי ובו רחובות צרים ובתים צבועים בצבעי פסטל - אחד המוקדים המעניינים ביותר בפנמה סיטי. נמשיך לכיכר צרפת ולתצפית על העיר המודרנית וקו הרקיע העמוס בגורדי השחקים. ארוחת ערב ולינה בפנמה סיטי.

יום 2 /פנמה סיטי – רכבת בנתיב תעלת פנמה, שמורת גמבואה

השכמה מוקדמת ונסיעה ברכבת המיוחדת לטיול בנתיב השייט של תעלת פנמה, תעלה שנבנתה במבצע הנדסי מסובך ביותר וזאת כדי להתגבר על הפרשי הגובה השונים לאורך התוואי הארוך. נעזוב את תחנת קולון בנסיעה ברכבת (כשעה) אל מסוף האוקיאנוס השקט של תעלת פנמה; נגיע אל חלקו הדרומי של אגם גטון באזור של יער גשם צפוף. נמשיך לשמורת גמבואה בה נחווה נסיעה ברכבל הג'ונגל וריחוף מעל צמרות היער הסבוך. נעלה לתצפית ממנה נשקף נוף מרהיב של האזור כולו. בסיום הטיול חזרה למלון בפנמה סיטי, ארוחת ערב ולינה.

יום 3 / פנמה סיטי - סאן חוזה (קוסטה ריקה) - הר געש פואס , מפלי לה פאז

נצא בטיסה מפנמה סיטי לסן חוזה בירת קוסטה ריקה. לאחר הנחיתה נטפס עם האוטובוס לגובה של 2,708 מטר אל הר הגעש פואס – הר געש קלאסי בעל לוע ענקי שבתחתיתו אגם חם ובוץ וולקני מבעבע. (הערה: לעיתים עקב פליטת גזים רעילים לא ניתן לבקר בהר). נמשיך לביקור בשמורת מפלי לה פאז; גני לה פאז הם פארק הכולל בתוכו את מפלי לה פאז - שרשרת מפלים בגבהים שונים ופארק חיות הכולל בתוכו חממת פרפרים, גינת יונקי דבש, קופים, נחשים, ציפורים,צפרדעים וכלובים עם חתולי טרף שונים - יגואר,פומה וכו'. נרד מהחנייה בשביל מסודר כשאנו עוברים תחילה במתחם לשימור של חלק מבעלי החיים האופיינים לקוסטה ריקה – קופים, ציפורים, פרפרים – כל זאת לצידה של צמחייה טרופית עשירה ומגוונת. נמשיך במורד השביל ונראה מספר מפלים שוצפים וגועשים המתנקזים כולם לנהר אחד גדול. בסיום הביקור - נסיעה לאזור סן חוזה ללינה. בערב נצא למסעדה מקומית לארוחת ערב כולל מופע פולקלור.

יום 4 /שמורת טורטוגרו – שייט בתעלות השמורה

נצא מסן חוזה, נחצה את רכס ההרים שנמצאים צפונית לעיר ונמשיך לכיוון חופה הצפון מזרחי של קוסטה ריקה הגובל באוקיאנוס האטלנטי ובדרום הים הקריבי – אל פארק טורטוגרו. (בספרדית טורטוגה פירושו צב).
הפארק המיוחד הוא שילוב יוצא דופן של יער, ים, נהר ודרכי מים עם חוף קריבי, שאליו באים בעונות מסוימות אלפי צבי ים לחפור בחול ולהטיל את ביציהם. זוהי שמורת טבע יפה שלעיתים מכונה ובצדק: "ארץ האמזונס של קוסטה ריקה".
עם ההגעה נעזוב את האוטובוס, נעלה על סירה ונפליג לספארי בתעלות השמורה כשאנו עוקבים אחרי מיגוון הציפורים, קולות קופי השאגנים, לטאות, איגואנות – ועוד. ארוחת ערב ולינה בלודג' בשמורה.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה


יום 5/ טיול סוסים  - ארנל 

נצא בהפלגה מהלודג', בשעת בוקר מוקדמת, כדי לשמוע ולראות את היער מתעורר - קונצרט של טבע שאין שני לו. עשרות סוגי ציפורים, קופים ממינים שונים, איגואנות גדולות, תנינים, צבי נהר, טפירים ויגוארים הם הנגנים של התזמורת הזאת.  נחזור ללודג' לארוחת בוקר מאוחרת ונצא שוב בשייט אל מגרש החנייה ומשם בנסיעה מערבה לעבר הר הגעש המפורסם ארנל בעל מבנה הקונוס המושלם. עם ההגעה נערוך באזור טיול סוסים חוויתי וייחודי – כנראה אחת הדרכים הטובות ביותר לשלב את הטבע עם הרפתקה ואם יתמזל מזלנו נוכל לצפות במיגון של חיות הבר וציפורים באזור. ארוחת ערב ערב ולינה בארנל.


יום 6/ ארנל -  טרק לגשר התלוי - מפלים

 יום של טבע וחוויות לפנינו; בשעות הבוקר נצא להליכה מתונה (מתאים לכולם) שתתחיל באחד מהגשרים התלויים הנמצאים באזור. הנוף הנשקף מעל הגשר – שונה ומפתיע. מהגשר נמשיך לביקור בסדרה של שלושה מפלים מרהיבים בגבהים שונים. בהמשך נצא לחלקו הצפוני של המחוז, סמוך לגבול עם ניקרגואה. באזור זה הנוף מגוון ביותר ומכיל יער טרופי, נהרות, מעיינות חמים, לגונות, גנים לאומיים ושפע של חיות בר וציפורים. ארוחת ערב ולינה בארנל.

יום 7: 17.4 יום שישי, טיול טרקטורונים – מפלי פורטונה –  מעיינות החמיםעוד יום של הרפתקאות לפנינו; נפתח בטיול טרקטורונים ולאחר הסבר קצר על הטרקטורונים וכללי הבטיחות והנהיגה, נצא בנסיעה למפלי פורטונה הנמצאים בליבו של היער הטרופי, נמשיך ונראה מקרוב חלקות חקלאיות מגוונות של מטעים שונים - בננות, מנגו, פפאיה ועוד. בהמשך, מצוידים בבגד ים ומגבות, נעצור לבילוי במעיינות החמים ונתרחץ במים התרמיים - תוצר טבעי באזור געשי זה, כולל ארוחת ערב במקום. יום נהדר וגדוש בחוויות. לינה באזור ארנל.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה


יום 8/ שמורת Cano Negro - ארנל


נצא לשמורת Cano Negro Wildlife Refuge, הקרובה לגבול עם ניקרגואה; השמורה בעלת הגוון הביצתי עשירה בעשרות סוגים של ציפורי יבשה ועופות מים שונים, קופים מסוגים שונים, איגואנות, עצלנים, צבים ותניני קאימן; בעצם היות השמורה מרוחקת מאזורים המיושבים בצפיפות ניתן לראות בה גם טורפים נדירים כגון פומה ויגואר. בדרך נעצור לביקור קצר גם ליד עץ האיגואנות, נראה את הזוחלים הגדולים המשתייכים למשפחת האיגואניים ממרחק קצר ביותר ונלמד על דרכן המיוחדת להימלט מטורפים שונים. ארוחת ערב ולינה באזור ארנל.

יום 9/ ארנל - דון חואן חוות קפה - סנטה הלנה - מונטה ורדה


אנו עוזבים את ארנל לביקור בחוות דון חואן בה מגדלים את קפה ומייצרים את המשקה הפופולארי בשיטות ותהליכים מעניינים. נטייל בין שבילי שיחי הקפה, נקבל הסברים על הנבטת שתילים חדשים, ונלמד כיצד פועלות מכונות שונות המקלפות את הפרי, קולות אותו ואז אורזות אותו. כמו כן נטעם ונלמד על ההבדלים בין סוגי השוקולד השונים. במקום גם חנות יפה למכירת קפה. לאחר הביקור נצא בנסיעה לאזור סנטה הלנה ומונטה ורדה, בנוף הררי עוצר נשימה. באזור מונטה ורדה - "ההר הירוק", מתגוררת קהילה מבודדת שהוקמה בשנת 1951 על ידי קבוצה של אנשים שהגיעו מצפון אמריקה - הקווייקרים. המודעות הסביבתית הגבוהה של המייסדים, יחד עם עזרה מארגונים פרטיים, הביאו להקמתה של שמורה ביולוגית שהפכה במשך השנים לאחת מהמערכות האקולוגיות העשירות במדינה. בשעות הערב המוקדמות נצא לסיור לילי רגלי מתוך כוונה לעקוב אחר בעלי החיים הפעילים בחשיכה וננסה בעזרת פנסים לראות ולזהות ציפורי לילה, עכבישים, צרצרים, לטאות ועוד.
ארוחת ערב במלון במונטה ורדה.

טיול מאורגן לקוסטה ריקה


יום 10/ מונטה ורדה ויער העננים -Sky Walk - אומגה

שמורת הטבע של יער העננים, מונטה ורדה (Monteverde), משתרעת על פני 260 אלף דונם של צמחייה צפופה - בגובה של 1,440 מטר מעל פני הים. היום יוקדש כולו לביקורים בשמורה מיוחדת זו; הפארק מרושת בשבילים ומסלולי הליכה מסודרים, וגשרים תלויים שמוליכים את המבקרים למפגש עם אלפי סוגים של עצים, מטפסים, פרחים בעלי צורות שונות, ציפורים, פרפרים, יונקים, זוחלים ועוד. מונטה ורדה היא דוגמה מצוינת לייחודיות של קוסטה ריקה, אשר מיקומה על החיבור היבשתי הצר בין יבשות אמריקה ובין האוקיינוסים האטלנטי והשקט, הפך אותה לגשר בלעדי של החי, הצומח, המעופף – ויצר בסופו של דבר מקום אשר למרות ממדיו הגיאוגרפיים הצנועים (שטחה של קוסטה ריקה הוא רק 51 אלף קמ"ר) יש בו כ־4% מסך כל החי והצומח בעולם. במהלך יום זה נערוך בין היתר את סיור הגשרים התלויים המפורסם המכונה אף "טיילת השמיים", ונחוש את מראהו ומשמעותו של יער הערפל הן מהקרקע והן מעל הצמרות. במידה ויוותר זמן נערוך סיור גם בעיירה סנטה הלנה. בהמשך נבקר בגן קטן ובו אוסף של צפרדעים ופרפרים מקומיים; נסייר במקום עם מדריך מקומי ונגלה מספר מינים הייחודיים לאזור זה. ארוחת ערב ולינה במונטה ורדה.

יום 11/ שמורת מנואל אנטוניו

נצא בנסיעה דרומה אל קו החוף המערבי של קוסטה ריקה ולכיוון הפארק הלאומי מנואל אנטוניו (Manuel Antonio National Park). בדרך נעצור לתצפית מהגשר שמעל לנהר טרקולס ונצפה בעשרות הקרוקודילים הנמצאים במקום. הפארק הלאומי מנואל אנטוניו הוקם בשנת 1972 ושוכן במרכזה של רצועת חוף האוקיינוס השקט; הפארק לא נמנה על הפארקים הגדולים בקוסטה ריקה, אבל הוא ראוי מאוד לביקור בשל יער הגשם, החופים היפים והמגוון הגדול של בעלי החיים. במהלך הסיור הרגלי שנעשה בפארק נוכל לפגוש מינים רבים של בעלי חיים – מעצלנים ואיגואנות, דרך ציפורים ולטאות ועד כמה מינים של קופים. בפארק גם החופים יפים ומפרץ מרהיב, חולות לבנים, נחלים זורמים ושיחי מנגרובים. ביום זה כלולה ארוחת צהריים. בתום סיור בשמורה ניסע למלון.

יום 12/ מנואל אנטוניו - שייט קטאמרן – סן חוזה

הבוקר נצא לשייט על גבי קטמרן באוקיינוס השקט לאורכו של קו החוף המרהיב אל מול פארק מנואל אנטוניו. עם קצת מזל נוכל לראות סביבנו להקות של דולפינים אשר ילוו את הספינה שלנו, ובשמים מעלינו - להקות של שקנאים, קורמורנים וציפורים נוספות. בשלב מסוים נעצור באחד ממפרצי הים הרבים שבאזור, לשחייה ולצלילה עם שנורקל. הסיור כולל ארוחת צהרים. לאחר ההפלגה נחזור לאוטובוס ונצא בנסיעה אל עבר עיר הבירה סן חוזה אליה נגיע לעת ערב.

יום 13/ סן חוזה – אירופה – תל אביב


בהתאם לשעת הטיסה, העברה לשדה התעופה של סן חוזה. טיסה חזרה דרך פנמה; במידת האפשר ועל פי לוח טיסות ההמשך נצא לסיור בעיר פנמה כולל העיר העתיקה והמשוחזרת ותצפית על תעלת פנמה המפורסמת. חזרה לשדה התעופה לטיסה דרך אירופה.

יום 14 / אירופה – ת"א

נחיתה באירופה והמשך טיסה לישראל. הגעה ארצה ביום 14 – בתאריך 24.4

לכל הטיולים המאורגנים לקוסטה ריקה  
חיפוש טיול
יבשת
יעד
סוג טיול
ללוח הטיולים המלא
טיולים לפי נושא
טיולי שייט -מילניום על המים
טיולי בוטיק
מילניום משפחות (מילניום KIDS)
מילניום נופש
ישראל-נופש/טיולים מאורגנים
טיולים לקהל הרחב
טיולים לשומרי מסורת
טיולי תמריץ
קבוצות סגורות
מילניום בפייסבוק
03-6226666 מילניום

טיולים מאורגנים 
טיול מאורגן לקוסטה ריקה
טיול מאורגן למרוקו
טיול מאורגן לארצות הברית
טיול מאורגן לדרום אפריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיול מאורגן למרכז אמריקה
טיול מאורגן לרוסיה
טיול מאורגן למקסיקו
טיול מאורגן לאיסלנד
 
 

טיולים מאורגנים לאירופה
טיול מאורגן לצרפת
טיול מאורגן לאיטליה
טיול מאורגן לצפון איטליה
טיול מאורגן לפורטוגל
טיול מאורגן לגיאורגיה
טיול מאורגן לשוויץ
טיולים מאורגן לנורבגיה
טיול מאורגן לספרד
טיול מאורגן לסקנדינביה


טיולים  למזרח הרחוק
טיול מאורגן לתאילנד
טיול מאורגן לקמבודיה 
טיול מאורגן לסין
טיול מאורגן ליפן
טיול מאורגן להודו
טיול מאורגן לויאטנם
טיול מאורגן לפיליפינים
  

טיולים  מאורגנים
טיול מאורגן ללונדון
טיול מאורגן ליער השחור
טיול מאורגן לסיצליה
טיול מאורגן לאיסלנד
טיול מאורגן לרוסיה
טיולים מאורגנים לאיים הקנריים
טיול מאורגן לנפאל
טיולים מאורגנים לדרום קוריאה
קישורים נוספים
טיולי שייט
טיולים גיאוגרפיים
טיולים מאורגנים למשפחות
מידע שימושי
המדריכים שלנו
המלצות גולשים
לוח הטיולים
גלריה
צרו קשר
 
  

צור קשר אבטחת מידע מידע כללי, תנאים ואחריות אודותינו
   CYBERSERVE
כל הזכויות שמורות למילניום © 2018